Роз'яснення щодо послуг, які надає ЖРЕП (ПП) і які включені в базову квартплату :

Шановні мешканці, споживачі комунальних послуг ,

як відомо, відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №195/5 від 23.03.2010р. з 1 квітня 2010р. в дію введені  нові скориговані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Дані тарифи  враховують економічне обґрунтування департаменту економіки міської ради, фінансового управління міської ради, рішення комісії з питань тарифної політики в житлово-комунальній сфері м.Чернівців, Громадської ради з питань реалізації  тарифної політики в сфері надання житлово-комунальних та транспортних послуг  в м.Чернівцях, експертний висновок представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва у Чернівецький області, зауваження Чернівецького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України. Цім же рішенням Виконавчого комітету Чернівецької міської ради затверджено Типовий договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Згідно «Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 01 червня 2011р. №869, тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – вартість надання таких послуг, розрахована на основі економічно обґрунтованих нормативних витрат (середньомісячні витрати з оплати праці, відрахування із заробітної плати до Пенсійного фонду України, накладні витрати, матеріальні витрати, обов’язкові платежі до бюджету), розділених на сумарну загальну площу квартир  будинку, що зазначена у технічному паспорті житлового будинку.

Калькуляційною одиницею є 1кв.метр загальної площі, що перебуває у власності або наймі фізичної чи юридичної особи.  Тариф на послуги розраховується окремо за кожним будинком.

            Таким чином, визначальними даними для формування тарифу по кожному будинку є дані про загальну площу квартир у будинку, кількість мешканців, площу прибудинкової території, кількість квартир, площу підвалу, площу першого поверху, кількість димовентканалів, площу та матеріал покрівлі, наявність та протяжність мереж водопостачання  і водовідведення, наявність будинкових лічильників, наявність мереж централізованого опалення, середньорічні нарахування електричної енергії, площа вхідних дверей, вікон, наявність ліфтів.

В перелік послуг, які надає ЖРЕП (ПП) і які включені в базову кварплату, увійшли такі види робіт:

1.3.1. Прибирання прибудинкової території

1.3.2. Дератизація

1.3.3. Дезінсекція

1.3.4. Обслуговування димовентиляційних каналів

1.3.5. Освітлення сходових клітин

- утримання електриків

1.3.6. Поточний ремонт конструктивних елементів

1.3.7. Внутрішньобудинкові системи водопостачання та водовідведення

- обслуговування

- поточний ремонт

1.3.8. Обслуговування систем теплопостачання

- обслуговування

- поточний ремонт

2. Технічне обслуговування ліфтів.

4. Електроенергія

1.3.11. Вивезення та утилізація ТПВ.

А тепер хотілось би внести роз’яснення щодо кожного виду послуг, які саме роботи дана послуга включає і хто є ії виконавцем. ЖРЕП (ПП) часто вислуховує на свою адресу, що підприємством не виконуються, або виконуються в неповному обсязі деякі види послуг, отже пояснюємо. Силами та працівниками ЖРЕП (ПП) надаються такі види послуг:

1.3.1. Прибирання прибудинкової території, даний вид робіт включає в себе: щоденне (крім неділі) прибирання території, в весняний та літній час – покіс газонів та обрізка кущів, в зимовий період при появі ожеледиці посипання піском тротуарів, дворових перехідних доріжок, прибирання тротуарів у дворах, які входять у площу прибирання двірника, від снігу, який щойно випав, і згрібання його у вали, очищення від ущільненого снігу і наледі від асфальтового покриття тротуарів під скребок.

Розміри земельних ділянок прибудинкових територій визначено згідно  рішення міської ради та затверджених схем прибудинкових територій.

1.3.5. Освітлення сходових клітин і під’їздів (утримання електрика), включає : встановлення та заміна вимикачів, патронів в під’їзді, заміна перегорілих електроламп, ліквідація пошкоджень у мережі електроосвітлення ( зауважимо - від щитової будинку до розподільчого щита квартири), ремонт зовнішньої та внутрішньої електропроводки ( окрім квартирної), дрібний ремонт і заміна групових розподільчих та запобіжних щитків та перехідних коробок з частковою заміною (до 10% в рік), дрібний ремонт пускової апаратури ( заміна автоматів і запобіжників мереж електропостачання квартир виконується за рахунок власника квартири). Додатково повідомляємо, що дані роботи можуть бути виконані підприємством в повному обсязі тільки при стовідсотковій проплаті мешканцями за комунальні послуги, в іншому ж разі тільки на ту суму, що проплачена мешканцями Вашого будинку.

1.3.6. Поточний ремонт конструктивних елементів, сюди ж включена і підготовка житлового фонду до експлуатації в зимовий період, включає: ремонт заповнень віконних і дверних отворів на входах і сходових клітках, ремонт сходових клітин. Усунення несправностей заповнень вікон і дверей (зірвані створи і розбите скло віконних рам, дверних полотен). Ремонт водостічних труб і жолобів. Збиття бурульок, очищення покрівель від снігу і наледі. Частковий ремонт покрівлі із рулонних матеріалів (до 8,5% площі покрівлі будинку в рік). Додатково повідомляємо, що дані роботи можуть бути виконані підприємством в повному обсязі тільки при стовідсотковій проплаті мешканцями за комунальні послуги, в іншому ж разі тільки на ту суму, що проплачена мешканцями Вашого будинку.

1.3.7. Внутрішньобудинкові системи водопостачання та водовідведення( обслуговування, поточний ремонт), включає: усунення витоків в трубопроводах, приладах та арматурі. Ремонт окремих ділянок трубопроводів (до 5%) з заміною фасонних частин труб. Ремонт і заміна запірної та регулювальної арматури засувок, кранів, тощо (до 5%). Усунення засмічень в будинкових каналізаційних трубах ( в квартирах за рахунок мешканців). Додатково повідомляємо, що дані роботи можуть бути виконані підприємством в повному обсязі тільки при стовідсотковій проплаті мешканцями за комунальні послуги, в іншому ж разі тільки на ту суму, що проплачена мешканцями Вашого будинку.

На цьому перелік послуг, які надає саме наше підприємство закінчився, всі інші надаються підрядними організаціями, а саме:

1.3.2. Дератизація (проводиться 4 рази на рік) – боротьба з гризунами (мишами та крисами) у підвальних приміщеннях будинків та 1.3.3. Дезінсекція (проводиться 1 раз в рік) – боротьба з комахами ( комарами, клопами, блохами та ін) у підвальних приміщеннях будинків проводяться Чернівецькою міською станцією по профдезінфекції.

1.3.4. Обслуговування димовентиляційних каналів, включає в себе: перевірку наявності тяги та прочищення вентиляційних каналів, проводить ВСТ «Житловик».

1.3.8. Обслуговування систем теплопостачання (обслуговування, поточний ремонт) включає в себе: технічні огляди, випробування та регулювання систем централізованого опалення в стояках та окремих нагрівальних приладах, промивка систем централізованого опалення , обслуговування елеваторних вузлів, ремонт теплоізоляції трубопроводів до 10 %, заміна невеликих ділянок трубопроводу до 6%, проводить МКП «Чернівцітеплокомуненерго». Дуже часто у наших споживачів виникає питання: «Чому необхідно платити за дану послугу, якщо і так вже сплачуємо за тепло по двоставковому тарифу безпосередньо МКП «Чернвцітеплокомуненерго»?». Пояснюємо, що через квартплату споживач оплачує за обслуговування систем теплопостачання, саме за роботи (перелік наведений вище), які проводяться в мережах теплопостачання, проведених в будинку (стояки в квартирах, місцях загального користування та підвалах). Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №60/2 від 06.02.07р. виконавцем даних послуг визначено МКП «Чернівцітеплокомуненрго» і відповідно до п.10 витрати на даний вид послуг оплачує підприємство, яке утримує житлові будинки (в нашому випадку ЖРЕП (ПП)), шляхом централізованих відрахувань виконавцю послуг коштів, що надходитимуть від споживачів у вигляді квартирної плати.

2. Технічне обслуговування ліфтів, включає в себе: перевірку роботи та технічного стану ліфтів, забезпечення їх безпечної роботи, роботи з технічного обслуговування вузлів та деталей ліфтів та ін.., усунення несправностей ліфта, виконавцем послуг являється КП«Чернівціміськліфт». 4.Електроенргія на освітлення сходових клітин, місць загального користування та роботи ліфтів, постачальником електроенергії являється Чернівецький РЕМ, в усіх будинках, що обслуговує ЖРЕП (ПП) встановлені будинкові засоби обліку та регулювання електроенергії (лічильники), отже нарахування плати за використану електроенергію проводиться на основі показників лічильника, які ЖРЕП (ПП) щомісячно до 20-го числа знімає і у вигляді рапорту подає Чернівецькому РЕМу. Вся використана електроенергія розкидається на кожну квартиру в залежності від загальної площі, нарахування йде на кожний квадратний метр загальної площі.

1.3.11. Вивезення та утилізація ТПВ, виконавцем є фірма МКП«Чернівціспецкомунтранс», яка згідно з затвердженим графіком вивозить та утилізує сміття. Відповідно до рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №198/5 від 27.06.06р. нарахування плати за вивезення та утилізацію твердих побутових відходів проводиться підприємствами, що утримують житлові будинки , в залежності від кількості мешканців в квартирі і відповідно до рішення №79/3 від 08.02.2011р. тариф на вивіз ТПВ становить 5,79 грн. (з кожного мешканця квартири).

Отже підсумуємо вищевикладене: відповідно до рішень виконавчого комітету Чернівецької міської ради визначені виконавці житлово – комунальних послуг в житловому фонді комунальної власності територіальної громади м. Чернівців, а це означає ЖРЕП (ПП) співпрацює з підрядними організаціями такими, як «Чернівецька міська станція по профдезінфекції», Чернівецький РЕМ, КП «Чернівціміськліфт», МКП «Чернівцітеплокомуненерго», ВСТ «Житловик» і як вже було згадано, витрати на послуги, які ними надаються оплачує ЖРЕП (ПП), шляхом централізованих відрахувань виконавцям послугу відсоткам до сум коштів, що надходитимуть від споживачів у вигляді квартирної плати.

Отже шановні споживачі, якщо Ви не згідні з якістю якоїсь послуги і не сплачуєте квартирну плату, Ви тим самим призупиняєте роботу ЖРЕП (ПП), яка в свою чергу замість надання Вам якісних послуг, спрямовує кошти на погашення боргів перед підрядними організаціями, (для того, що б наші багатоквартирні будинки не залишилися без тепла, світла, що б не зупинялись ліфти , та своєчасно вивозилося сміття).